Procedury finansowe krajów Europy Środkowej i Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa na II seminarium międzynarodowe, które odbędzie się 19.10.2018 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a którego jako RODM Białystok jesteśmy patronem. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w artykule.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3 października w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbył się wykład otwarty traktujący o instrumencie wspierającym rozwój gospodarczy państwa jaki jest Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Paryska „Kultura”

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe dotyczące paryskiej „Kultury” – miesięcznika emigracyjnego wydawanego w latach 1947–2000, najpierw w Rzymie, następnie w Paryżu. Serdecznie zapraszamy!

Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej

RODM Białystok serdecznie zaprasza Państwa na debatę  „Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej”, która odbędzie się 5 października o 13:00 na Uniwersytecie w Białymstoku i przeprowadzone zostanie w ramach konsultacji obywatelskich dotyczących przyszłości Europy.

Zostań dyplomatą!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło kolejną edycję naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2019A, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Odważ się i spróbuj swoich sił!

XII Seminarium Warszawskie

13 czerwca w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbyło się XII Seminarium Warszawskie poświęcone 25-leciu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Jak przebiegało spotkanie? Jakie tematy poruszono? Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem spotkania w naszym artykule.

Repatriacje – historia i współczesność

RODM Białystok serdecznie zaprasza na konferencję poświęconą tematyce repatriacji, którą organizuje 27 czerwca 2018 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Zachęcamy do wzięcia udziału.

O czym chcemy i nie chcemy zapomnieć?

Już w nadchodzący poniedziałek odbędzie się seminarium naukowe poświęcone problemowi pamięci historycznej na Litwie. Kiedy i gdzie? Informacje znajdą Państwo w niniejszym artykule.

Polska uczestnikiem regionalnej inicjatywy Państw Morza Bałtyckiego

13 kwietnia 2018 roku w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku odbył się wykład otwarty na temat inicjatywy Państw Morza Bałtyckiego. Przedstawiamy migawki z tego wydarzenia.

Pamięć o Wielkim Księstwie Litewskim w Polsce, Litwie i Białorusi

Już w najbliższy czwartek (26.04) w sali konferencyjnej Archiwum Państwowego w Białymstoku odbędzie się debata organizowana przez RODM Białystok we współpracy z Archiwum, na temat Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz pamięci historycznej. Szczegóły poniżej.

Mniejszość polska na Białorusi

Już w tę sobotę w budynku Uniwersytetu w Białymstoku na placu NZS 1, w ramach spotkań COPTIOSH odbędzie się seminarium naukowe dotyczące życia codziennego Polaków na Białorusi. Prelekcję przeprowadzi Anna Kietlińska – prezes Stowarzyszenia Fontis Et Futura, Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz konsultant RODMu Białystok.

Polska uczestnikiem regionalnej inicjatywy Państw Morza Bałtyckiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty, który odbędzie się 13.04.2018 r. w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku.

Polityka historyczna

14 marca na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się seminarium naukowe przeprowadzone przez doktora Artura Konopackiego pod tytułem „Polityka historyczna i jej kreowanie w Polsce, Litwie i Białorusi na przykładzie społeczności tatarskiej w XX wieku”.

Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie dotyczące protokołu dyplomatycznego, którą nasz ośrodek organizuje razem z Narodowym Instytutem Samorządu terytorialnego oraz Centrum Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.

Stosunki gospodarcze Polski z północno-wschodnimi sąsiadami

27 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbył się wykład otwarty prowadzony przez dr Monikę Fiedorczuk, eksperta do spraw ekonomii międzynarodowej. Zapraszamy do naszego podsumowania tego spotkania.

Polityka historyczna

Serdecznie zapraszamy na seminarium „Polityka historiczna i jej kreowanie w Polsce, Litwie i Białorusi na przykładzie społeczności tatarskiej w XX wieku”, które zostanie poprowadzone 14 marca na Wydziale Historyczno-Socjologicznym UwB przez doktora Artura Konopackiego.