30 lat od wyborów czerwcowych

Już 3 czerwca zapraszamy na spotkanie poświęcone wyborom z 4 czerwca 1989 r. z perspektywy Białorusi, Litwy, Polski oraz Białostocczyzny. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak znaczenie miał wynik wyborów dla polityki w Europie Środkowo - Wschodniej.

Bezkrwawe zwycięstwo czy kapitulacja? 30 lat od negocjacji Okrągłego Stołu

Wszyscy goście byli zgodni, że nie jest przesadą, gdy podkreśla się doniosłość tego wydarzenia w historii Polski XX w. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z poniedziałkowej debaty w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Miasteczko Humanitarne

Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Humanitarnego podczas Warszawskich Targów Humanitarnych  WHE 2019, które odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. na terenie wystawowym PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy.

Bezkrwawe zwycięstwo czy kapitulacja? 30 lat od negocjacji Okrągłego Stołu

W 2019 roku mija 30 lat od obrad Okrągłego Stołu, wydarzenie kluczowe w najnowszej historii Polski. To symboliczny początek transformacji systemowej w Europie Środkowej, ale zawarty wówczas układ do dziś wzbudza wiele dyskusji...

20 lat obecności Polski w NATO

Uwaga! Nowy termin spotkania! Serdecznie zapraszamy 23 maja o godz. 12.00 do IV Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida w Białymstoku wszystkich zainteresowanych historią przystąpienia i uczestnictwem Polski w Pakcie Północnoatlantyckim.

Działania w ramach współpracy transgranicznej i międzyregionalnej

RODM Białystok zawsze chętnie wspiera inicjatywy o tematyce w historyczno-społecznej i politycznej w regionie. Jednym z takich przedsięwzięć była konferencja organizowana przez Koło Ekonomii Międzynarodowej Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB.

Tymczasowe członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019

Już w najbliższą sobotę wspólnie z CAPTIOSH w Białymstoku organizujemy wykład poświęcony członkostwu Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Spotkanie odbędzie się w ramach IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

100-lecie praw wyborczych kobiet

7 listopada 2018 roku w Polsce obchodzono setną rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet. Z tej okazji wraz z Archiwum Państwowym w Białymstoku zapraszamy na seminarium naukowe pod hasłem "100-lecie praw wyborczych kobiet", które odbędzie się 29 maja o godz. 13.00.

Relacje sojusznicze Polski w ramach NATO i UE

Zapraszamy do udziału w wykładzie zorganizowanym we współpracy z CAPTIOSH już w najbliższą sobotę 9 marca o godz. 10.00 w Auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.

Działania Polski na rzecz współpracy i bezpieczeństwa w regionie, Europie i na świecie

Serdecznie zapraszamy Państwa na udział w seminarium naukowym organizowanym 14.12.2018 roku w Zespole Szkół Mundurowych w Białymstoku.

Status języka polskiego na Litwie, Łotwie i Białorusi

27 listopada 2018 o godz. 16:45 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe na temat statusu języka polskiego na Wschodzie. Seminarium poprowadzi Anna Kietlińska. Serdecznie zapraszamy!

Polska w systemie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

RODM Białystok serdecznie zaprasza na konferencję z okazji 25-lecia przystąpienia Polski do Konwencji. Konferencja odbędzie się 20 listopada na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Upadek ZSRR w 1991 r. Jego znaczenie i skutki dla współczesnego kształtu Europy

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze seminarium, które odbędzie się 29 października 2018 roku do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Seminarium poprowadzi dr Marek Kietliński.

Wielowymiarowa tożsamość mieszkańców Podlasia w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i osoby zainteresowane tematyką wielokulturowości Podlasia na konferencję organizowaną przez CEN, przy wsparciu RODM Białystok.

Procedury finansowe krajów Europy Środkowej i Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa na II seminarium międzynarodowe, które odbędzie się 19.10.2018 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a którego jako RODM Białystok jesteśmy patronem. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w artykule.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3 października w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbył się wykład otwarty traktujący o instrumencie wspierającym rozwój gospodarczy państwa jaki jest Specjalna Strefa Ekonomiczna.